Úvod
Dvojí síla proti bolesti a horečce. CETALGEN se užívá ke krátkodobé léčbě akutní středně silné bolesti u dospělých. Díky kombinaci paracetamolu (500 mg v jedné tabletě) a ibuprofenu (200 mg v jedné tabletě) má silnější účinek, rychlejší nástup účinku a delší dobu působení, než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol.
Kdy CETALGEN pomáhá?
p.i. bolesti hlavy, zad, zub. p.i. menstruan. p.i. svalové. p.i. léb. symptom spojench s akutnm zántem hornch cest dchacch a chipkou. p.i. léb. bolesti v
Dávkování
Dospělí od 18 let užívají 1 tabletu až 3x denně. Interval mezi dávkami má být alespoň 6 hodin. Pokud dávka 1 tablety příznaky nezmírní, mohou se užít maximálně 2 tablety až 3x denně. Neužívejte více než 6 tablet (3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu) během 24 hodin. Neužívejte déle než 3 dny bez porady s lékařem.
Složení
Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a ibuprofenum 200 mg v jedné tabletě.
Dalšími složkami jsou: Jádro tablety: kukuřičný škrob, povidon , sodná sůl kroskarmelosy (E 468), mikrokrystalická celulosa (E 460), koloidní bezvodý oxid křemičitý (E 551), glycerol–dibehenát (E 471). Potahová vrstva: opadry bílá (částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, mastek, oxid titaničitý, glycerolmonooktanodekanoát, natrium-lauryl-sulfát).
Upozornění
Není určeno pro děti do 18 let. Výskyt nežádoucích účinků lze minimalizovat podáváním nejnižší účinné dávky po nejkratší dobu nutnou k potlačení symptomů onemocnění. Během léčby nepijte alkohol z důvodu zvýšeného rizika poškození jater.
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.
Značka | CETALGEN |
Věk od |
od 18. roku
|
Forma | Tablety |
Farmakoterapeutická skupina |
Jiná analgetika a antipyretika
|
SUKL kód |
239071
|
SUKL název |
CETALGEN 500MG/200MG TBL FLM 20 II
|
EAN |
8595112678336
|
Recenze
Zatím zde nejsou žádné recenze.